Darz Bór !!

W galerii prezentowane są trofea myśliwskie.

Z życia Koła

Życie koła łowieckiego to nie tylko polowanie. To również hodowla i ochrona zwierzyny, uprawa poletek łowieckich, budowa urządzeń łowieckich, zwalczanie kłusownictwa. Życie koła to również tradycja i obyczaje myśliwskie, integracja środowiska i promocja pozytywnego wizerunku łowiectwa.

Hubertus Gostyniński 2015

W dniu 7 listopada 2015 odbył się już III Hubertus Gostyniński. W tym roku gospodarzem było Wojskowe Koło Łowieckie nr 328 "Trop". O godzinie 7.00 odbyła się uroczysta Msza Święta w kościele w Nowym Duninowie. Msza miała podniosły charakter, przy pięknej muzyce myśliwskiej. W trakcie mszy nadano sztandar kołom: Gospodarzowi WKŁ 328 "TROP" oraz KŁ "Brzask" przy Politechnice Warszawskiej. W tym roku w Hubertusie wzięło udział 6 kół łowieckich. Na uroczystym pokocie ułożono: jelenia byka, cielę, 2 dziki i 2 lisy. Królem Hubertusa został Arkadiusz Jaskuła łowczy WKŁ 328 "Trop". Na koniec tradycyjna biesiada myśliwska w leśnych ostępach. Za rok gospodarzem Hubertusa będzie Nasze Koło. Darz Bór!

Uwolnienie dzika ze zbiornika na wodę na terenie obwodu nr 304

W dniu 26.09.2015 myśliwi WKŁ308 przy WAT przy udziale Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Gostyninie i Lekarza Weterynarii Pana Krzysztofa Michalaka uwolnili dzika lochę, która przez ludzką bezmyślność wpadła do zbiornika, na terenie ośrodka wczasowego w miejscowości Miałkówek, w obwodzie łowieckim nr 304 .

Hubertus Gostyniński 2014

W dniu 9 listopada 2014 odbył sie drugi Hubertus Gostyniński Gostyniński.Po Uroczystej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Lucieniu Po uroczystej odprawie myśliwi rozjechali się na polowania do obwodów: KŁ Bażant, KŁ Brzask Politechnika Warszawska, WKŁ 328 Trop i WKŁ 308 przy WAT. Na uroczystym pokocie legło 4 jelenie, 3 dziki i 1 lis. Królem Hubertusa został Kolega Tomasz Łaptosz, który pozyskał 1 łanię i 1 cielę. Po zakończeniu polowania odbyła się tradycyjna biesiada myśliwska. Wspomnieniom z polowania i śpiewom nie było końca.

Polowanie Hubertowskie 2014

Polowanie Hubertowskie w obwodzie 422 Siedlce. Dopisała słoneczna, piękna jesienna pogoda. Na te polowanie każdy myśliwy czeka niemalże cały rok. Było warto :) Królową polowania, po raz pierwszy została nasza nowa koleżanka Mariola Kosiorek. Darz Bór ! Jak było na polowaniu wiemy tylko dzięki Jarkowi.

Polowanie Hubertowskie 2012

W dniu 10 listopada tradycyjnie w obwodzie nr 422, odbyło się długo wyczekiwane polowanie Hubertowskie. Wstawiło się 17 myśliwych. Królem polowania został Darek Kaźmierczak z dzikiem na rozkładzie, wicekrólem został Tomek Łaptosz , który strzelił lisa. Pogoda dopisała, atmosfera jak zawsze doskonała a po łowach biesiada, z daniem głównym pieczonym warchlakiem.

Obrazy z naszych obwodów

Polowanie pozwala nam na tak bliski kontakt z naturą, jak to tyko możliwe. Odkrywa Ona nam swe uroki, dla wielu nieuchwytne. Wspaniałe wschody i zachody słońca, urokliwe miejsca z dala od zgiełku cywilizacji, połączone z przeżyciami polowania, trwale odciskają swe obrazy w naszej pamięci.

Walne Zgromadzenie oraz mistrzostwa Koła w strzelaniu

60-lat Wojskowego Koła Łowieckiego nr 308 przy WAT

W promieniach wrześniowego słońca na strzelnicy myśliwskiej w Suchodole rozpoczęły się obchody 60 lecia Wojskowego Koła Łowieckiego nr 308 przy WAT

Piknik 60-lecia w Wojskowej Akademii Technicznej

Polowanie Świąteczne

W dniu 20.12.2009 roku, tradycyjnie w obwodzie bolimowskim, odbyło się wyczekiwane polowanie "Świąteczne ". Pogoda była wyborna. Królami polowania zostali koledzy Staszek i Piotrek. Po odtrąbieniu pokotu odbył się uroczysty chrzest myśliwski młodych nemrodów kolegów Tomka i Michała.

Polowanie Hubertowskie

W dniach 7-8.11.2009 roku, tradycyjnie w obwodzie łowieckim nr 422 Siedlce, odbyło się polowanie "Hubertowskie". Polowanie prowadził Łowczy Tomek Łaptosz. Pogoda niedopisała, ale rekompensowała to miła atmosfera polowania. Pierwszego dnia Bór zdarzył 1 dziki i 3 lisy, w drugim dniu polowania 2 lisy. Królem polowania został kolega Jarek, który strzelił dzika

IV Mistrzostwa WKŁ-308 przy WAT w strzelaniu myśliwskim

W tym roku odbyły się już IV Mistrzostwa Wojskowego Koła Łowieckiego nr 308 przy WAT w strzelaniu myśliwskim w dwóch konkurencjach: śrutowej i kulowej. Pogoda dopisał.